Dvaja anjeli

      Dva anjeli - pútnici sa zastavili, aby strávili noc v dome bohatej rodiny.
Rodina bola nepohostinná a odmietla anjelov nechať v miestnosti pre hosťov, miesto toho boli ubytovaní v studenej pivničnej izbe. Akonáhle si ustlali na tvrdej podlahe, starší anjel uvidel dieru v stene a opravil ju. Keď sa mladší anjel udivene pýtal prečo, starší odpovedal:
          "Veci nie sú také, akými sa zdajú byť."

    Dalšiu noc si išli odpočinút do domu veľmi chudobného, ale pohostinného farmára a jeho ženy. Potom, čo sa s nimi manželia podelili o trochu jedla čo mali, povedali anjelom, aby spali v ich posteli, kde si dobre odpočinú.
Ráno po svítaní našli anjeli farmára a jeho ženu v slzách. Ich jediná krava, ktorej mlieko bolo jediným príjmom rodiny, ležala mŕtva v chlieve. Mladší anjel sa pýtal staršieho, ako sa to mohlo stať." Prvý muž mal všetko a ty si mu pomohol," vyčítal." Druhá rodina mala málo, ale bola ochotná podelit sa o všetko a ty si dovolil, aby im zomrela krava. Prečo??"
          "Veci nie sú také, akými sa zdajú byť" odpovedal starší anjel.

    "Keď sme boli v pivničnej izbe, všimol som si, že v tej diere v stene bola zásoba zlata. Pretože majiteľ bol posadnutý chamtivosťou a neochotou sdielať šťastie, utesnil som stenu, aby poklad nemohol nájsť. Keď sme daľšiu noc spali vo farmárovej posteli, prišiel si anjel smrti pre jeho ženu. Dal som mu miesto nej kravu.
          Veci nie sú také, akými sa zdajú byť."

    "Väčšinou nepoznáme všetky súvislosti. Aj keď máš vieru, potrebuješ tiež dôveru, že všetko, čo prichádza, sa vždy deje v tvoj prospech. A to sa vyjaví až časom. Niektorí ľudia prichádzejú do nášho života a rýchlo odchádzajú, niektorí sa stávajú našimi priateľmi a zostanú na chvílku. Aj tak zanechávajú v našich srdciach nádherné stopy - a my nezostaneme nikdy celkom rovnakí, pretože dobrí priatelia nás menia!


    Život je neobyčajný a chuť každého momentu neopakovateľná!

        Pravda je, že...

        P.S. ? ? ? ...


POZN.: Text z internetu. - - - Anno: MMXIII may, C#

Komentár píšte na:
NoCopyright © 2013 C#

Návrat na začiatok textu